500’den fazla tekne Pendik’te denize iniyor

Fuar ED Fuarcılık tarafından organize edilen YATED Fuarcılık işbirliği ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği izni ile 21-29 Ekim 2023 tarihlerinde MarinTurk İstanbul City Port ev sahipliğinde, GİSBİR’in ana sponsorluğunda deniz üzerinde ikinci kez düzenleniyor. İleri teknoloji performansları ve tasarımlarıyla tekne, yat ve mega yatların sergileneceği fuarı, 50 bin kişinin ziyaret etmesi bekleniyor.

10 MİLYAR LİRAYI BULUYOR

Lüks tekne ve yatların yanında, tekne ve yat inşasında kullanılan son teknolojilerin de sergileneceği fuarda, deniz tutkunları yelkenli teknelerden motoryat teknelere, sürat teknelerinden katamaranlara, botlardan aksesuarlara kadar her şeyi bulabilecek. 150’nin üzerinde firmanın katılacağı fuarda, 500’den fazla marka temsil edilecek ve deniz üzerinde 500’ün üzerinde tekne meraklıların beğenisine sunulacak.

Ziyaretçilerin beğendikleri tekneyi test edebilme imkânı bulabileceğini ifade eden ED Fuarcılık Kurucu Ortağı Dilek Soydan, “Uluslararası fuarlar arasında Avrupa’da düzenlenen fuarların ardından gelen Bosphorus Boat Show Fuarı’nda 2024 model tekneler görücüye çıkacak” dedi.

ED Fuarcılık Kurucu Ortağı Emel Yılmaz da, “Geçen yıl düzenlediğimiz fuarda da bu katkıyı net bir şekilde gördük. Özellikle yerli firmalar tarafından üretilen 10 metre altı tekneler büyük ilgi topladı. Bu yıl için sektöre baktığımızda tekne boyları 2023 yılında büyüdü ve 15 metre üstü teknelere ilgi çok daha fazla oldu. Geçen yıl toplam değeri 5 milyar TL’yi aşan tekneler sergilenirken, 1,5 milyar TL’ye yakın işlem hacmine imza atıldı. Bu yıl fuarımızda 15 metre üstü tekne adetlerinin artması, sergilenen tekne adetlerinin artması ile sergilenen teknelerin toplam değeri 10 milyar TL’yi buluyor” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x