Başkan Topaloğlu, geleceğin müzisyenlerinin aileleriyle buluştu

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Kemer Belediyesi ATSO Eğitim ve Sanat Merkezi’nde ücretsiz müzik eğitimi alan geleceğin müzisyenleri çocukların aileleriyle bir araya geldi.

Yer tahsisini Kemer Belediyesi’nin sağladığı, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) tarafından yaptırılarak Kemer Belediyesi’ne devredilen Kemer Belediyesi ATSO Eğitim ve Sanat Merkezi’nde Kemer Belediyesi Gençlik Orkestrası Şefi Furkan Üstündağ yönetiminde ücretsiz müzik eğitimleri veriliyor.

Şef Furkan Üstündağ, ücretsiz müzik kursu alan çocukların aileleri ile bir toplantı yaptı. Toplantıya katılan Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, ailelerle selamlaşarak sohbet etti.

Toplantıda konuşan Şef Furkan Üstündağ, merkezin 2021 yılında kurulduğunu belirterek, bugüne kadar yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Merkezin kurulduğu günden bu yana 32 konser düzenlediklerine dikkat çeken Üstündağ, “Yaptığımız konserlerde 2 defa sanatçı Bora Duran geldi. 2 defa opera sanatçısı Hakan Aysev geldi. Türkiye’nin en büyük bandosunu kurduk. Çalışmalarımıza hızla devam edeceğiz.” dedi.

Başkan Topaloğlu ise kurs merkezinin açılmasından sonra çok güzel işler yapıldığına işaret ederek, “Furkan hoca bize geldikten sonra Kemer’e bir heyecan geldi. Kimsenin elinde müzik aleti yoktu. Şimdi her çocuğun elinde müzik aleti var. Bu bizim için gururdur. Çocuklar bize enerji veriyor. Çocuklar bizim her şeyimiz. Furkan hocanın çok fazla emeği var ve emeğe saygı göstermemiz gerekiyor. Çocuklarla beraber idealist bir şekilde çalışıyorlar. Benim için idealist çalışmak çok önemlidir.” diye konuştu.

Sosyal etkinlik merkezi açılacak

Kemer Belediyesi ATSO Eğitim ve Sanat Merkezi’nde sosyal etkinlik merkezi kuruması için Milli Eğitim Müdürlüğü’ne ruhsat başvurusunda bulunulacağı belirtildi.

Sosyal etkinlik merkezinde çalışacak olan öğretmenlerle görüşme yapılacağı, merkezde müzik dışında tüm branşlarda da eğitimler verileceği ve eğitimlerini tamamlayan kursiyerlerin sertifika alacağı öğrenildi.

Başkan Topaloğlu, Kemer Belediyesi ATSO Eğitim ve Sanat Merkezi’nde sosyal etkinlik merkezi açılması için çalışmaların başladığına değinerek, şunları kaydetti:

“Merkezimizde sosyal etkinlik merkezi kuracağız. Bu merkezde müziğin dışında dersler de vermek için öğretmenlerle görüşeceğiz. Burada kurulacak olan sosyal etkinlik merkezinde çalışan öğretmenler aynı Ahmet Erkal Destek Eğitim Kursu’ndaki öğretmenler gibi bizim personelimiz olacak. Buna önem veriyoruz. Çocuklarımızla gurur duyuyoruz. Ailelerine ve Furkan hocamıza çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x