Borsa İstanbul’da gong Avrupakent GYO için çaldı

Borsa İstanbul’da düzenlenen Avrupakent GYO halka arz gong töreni, Borsa İstanbul AŞ Genel Müdürü Korkmaz Ergun, Artaş Holding ve Avrupakent GYO Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya, Artaş Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Avrupakent GYO Yönetim Üyesi Gökhan Çetinsaya, Artaş Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Serhan Çetinsaya, Artaş Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Oğuzhan Çetinsaya, Avrupakent GYO Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Muhsin Erkoç, Avrupakent GYO Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Rüştü Kaplan, Ak Yatırım Genel Müdürü Mert Erdoğmuş ve davetlilerin katılımıyla gerçekleştirildi.

Korkmaz Ergun, gayrimenkul alanındaki tecrübesini ve kurumsal hafızasını, borsada işlem görmeye başlayarak sermaye piyasalarına taşıyan Avrupakent GYO’nun halka arzdan elde ettiği gelirle yatırımlarını ve projelerini gerçekleştireceğini ve hedeflerini daha da yükselteceğini söyledi.

Şirkete katılan yeni ortaklarından elde ettiği güçle ve aynı zamanda sorumluluğuyla başarılarını daha da ileriye taşıyacak olan şirketin, bu başarısına ve geleceğine kendisine güvenerek halka arza katılan yatırımcılarını da ortak edeceğini aktaran Ergun, “Avrupakent GYO’nun bu başarılı halka arzında emeği geçen herkese, tüm şirket çalışanlarına ve aracı kuruma teşekkür ediyorum. Halka arzın, sermaye piyasalarımıza hayırlı olmasını diliyorum. Avrupakent GYO’ya borsamız ailesine hoş geldiniz diyorum.” ifadesini kullandı.

Süleyman Çetinsaya da gayrimenkul, perakende, turizm ve sanayi sektörlerinde 46 yılı aşkın süredir faaliyet gösteren Artaş Holding’in iştiraki olarak 2010 yılında kurulan şirketleri Avrupakent GYO için tarihi bir günü yaşadıklarını dile getirdi.

Yaklaşık 20 milyar TL değerinde portföye sahip güçlü bir yapıya, halkın da ortak olmasını, sürdürülebilir büyümelerine yatırımcıların da eşlik etmesini istediklerini belirten Çetinsaya, şunları kaydetti:

“Bu doğrultuda gerçekleştirdiğimiz halka arzımızı başarılı bir şekilde tamamlamanın gururunu yaşıyoruz. Bugün bir aile şirketinden milyonlarca ortağımızın olduğu büyük bir aileye dönüştük. Yoğun ilgi, yatırımcılarımızın Avrupakent GYO’nun geleceğine ve performansına duydukları güveni gösteriyor. Gayrimenkul yatırım ortaklıklarının en önemli özelliğinin halka kazandırmak olduğuna inanıyoruz. Halka arz aşamasında da, iki noktaya özellikle vurgu yapmak istedim. Birincisi, hisselerini halka arz ettiğimiz Avrupakent GYO’nun hiçbir finansal borcu bulunmuyor. Halka arz gelirini, portföyümüzü daha da büyütecek kira getirili gayrimenkullerde değerlendireceğiz. İkincisi ise dağıtılabilir karımızın en az yüzde 50’sini temettü olarak hissedarlarımıza dağıtacağız. Yeni ortaklarımız için karlılığımızı daha da ileriye taşımayı hedefliyoruz. Avrupakent GYO’ya güvenen her bir yatırımcımıza ayrı ayrı teşekkür ediyoruz.”

KAYNAK: AA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir