Buca’da Kosova Bağımsızlık Parkı Açılıyor

BUCA Belediyesi, Yıldız Mahallesi’ndeki 3 bin 500 metrekarelik alanda hayata geçirdiği Kosova Bağımsızlık Parkı’nı, 14 Ekim Cumartesi günü hizmete açacak. Açılışa tüm hemşehrilerini davet eden Belediye Başkanı Erhan Kılıç, “Engelsiz kentsel yaşam alanı olan Kosova Bağımsızlık Parkı ile Bucalılar nefes alacakları bir alana daha kavuşacak” dedi.

Bucalıların huzur içerisinde vakit geçireceği alanları kente kazandırmaktan mutluluk duyduklarını belirten Başkan Erhan Kılıç, Kosova Bağımsızlık Parkı’nın aynı zamanda kentin ilk tematik parkı da olduğunu söyledi. “Engelsiz kentsel yaşam alanı” temasıyla gerçekleştirilen projede engelli bireylerin de rahatlıkla sosyalleşebilecekleri bir alan yarattıklarını ifade eden Başkan Kılıç, “14 Ekim Cumartesi günü saat 14.00’te yapacağımız açılış törenine tüm hemşehrilerimizi bekliyoruz” diye konuştu.

PARKTA NELER VAR?

Engelli bireylerin rahatça vakit geçirebileceği bir mekân olarak tasarlanan Kosova Bağımsızlık Parkı, 3 bin 500 metrekarelik bir alanda kuruldu. 600 metrekarelik yeşil alanı ile kent içinde yeni bir nefes alanı yaratan parkta, Kosova Barış Anıtı da inşa edildi. Her yaşa hitap eden parkta dinlenme alanlarının yanı sıra gençler için kaykay alanı da yer alıyor. Ayrıca, park içinde down sendromlu bireylere istihdam yaratacak bir kafeterya da bulunuyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x