İki vali konuştu: ‘Tunceli ve Erzincan’da terörist kalmadı’

Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu, son iki ayda 125 terör operasyonunun yapıldığı kent sınırlarında terörist bulunmadığını bildirdi. Benzer açıklamayı Tunceli Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu da yaptı.

Valiler, Asayiş ve Güvenlik Bilgilendirme Toplantısı’nda 2024’ün ilk iki ayına gerçekleştirilen operasyonlara dair açıklamada bulundu.

İKİ AYDA 125 OPERASYON

Erzincan Valisi Aydoğdu “Başta PKK, FETÖ ve DEAŞ olmak üzere ülkemizin bütünlüğüne, milletimizin birlik ve beraberliğine kast eden terör örgütlerine yönelik olarak son iki ayda ilimiz genelinde 125 terör operasyonu icra edilmiştir. Bunun sonucunda şu anda Erzincan’da ilimiz sınırları içerisinde hiçbir terörist bulunmamaktadır. Erzincan’ın huzurun ve güvenliğin sağlanması için var gücümüzle, kolluk kuvvetlerimizle rehavete kapılmadan, gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

“HUZUR ORTAMI AN İTİBARİYLE SAĞLANDI”

Tunceli Valisi Tekbıyıkoğlu da “Aldığımız istihbari kayıtlara göre ilimizde herhangi bir terörist unsur kalmamıştır. Huzur ve sükun ortamı şu an itibarıyla sağlanmıştır. Bu pozisyonu, bu mutlu ortamı, bu huzurlu ortamı geriye düşürmemek için elimizden gelen gayreti sarf edeceğiz. Tunceli’nin kötü hatıralardan arınıp Anadolu’nun tam ortasında tam bir turizm şehri olması için emin adımlarla ilerleyeceğiz” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x