İsrail ordusu Han Yunus’taki Nasır Hastanesini saldırdı

İsrail ordusu, Gazze Şeridi’nin güneyindeki Han Yunus’ta bulunan Nasır Hastanesini kuşatarak, buraya sığınan yerinden edilmiş Filistinlilerin hastaneyi boşaltmasını istedi. İsrail güçleri Nasır Hastanesini kuşattığı ve yerinden edilmiş Filistinlileri hedef alıyor.

İHA İLE ‘HASTANEYİ BOŞALTIN’ DEDİ

İsrail ordusu “Quadcopter” tipi insansız hava araçlar (İHA) göndererek hastaneye sığınan yerinden edilmiş Filistinlilerden hastaneyi boşaltmasını istediğini aktardı.

İŞLERİNİ YAPANLARA SALDIRIYOR

Hastane çevresindeki şehitler ve yaralılar İsrail güçlerinin yoğun ateşi nedeniyle sağlık personeli tarafından taşınmakta zorluk yaşanıyor.

BAKANLIK ‘FELAKETE GİDİLİYOR’ DEDİ

Gazze’deki Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamada da Nasır Hastanesindeki durumun gittikçe daha da kötüleşerek “felakete” doğru gittiği belirtildi.

İsrail’in yolladığı açıklamada hastanedeki sağlık personeli, hastalar ve yakınlarının büyük tehlike altında olduğu kaydedilirken İsrail güçlerinin hastaneye sığınan yerinden edilmiş Filistinlilerin hastaneyi boşaltması istenildi. Hastanede sadece hastalar ile sağlık personeli kalmalı dendi. 

HASTANEDEKİLERİN HAYATINDAN ENDİŞE EDİLİYOR

Gazze’deki Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref el-Kudra, daha önce yaptığı açıklamada, İsrail güçlerinin, Nasır Hastanesinin kapılarına, binalarına ve avlusuna yoğun şekilde ateş açtığını ifade etmişti.

Sağlık ekiplerinin hastane bünyesindeki bir binadan diğerine hareket edemediğini belirten Kudra, açılan ateş sonucu bir kişinin öldüğünü, bazı kişilerin yaralandığını belirtmişti.

Kudra, Nasır Hastanesi’nde bulunan 300 sağlık personeli, 450 hasta ve yaralı ile 10 bin yerinden edilmiş Filistinlinin hayatından endişe duyduklarını bildirmişti.

KAYNAK: AA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x