İYİ Parti’den istifa etti, AKP’de işe başladı

İYİ Parti Genel Başkan Meral Akşener’in eski danışmanı olan Hasan Sami Özvarinli 14 Mayıs seçimleri öncesi partisi tarafından milletvekili adayı gösterilmemesinin ardından AKP’ye geçti.

14 Mayıs seçimlerinde milletvekili aday tanıtım toplantısında AKP’ye katılan Özvarinli’nin rozetini Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki taktı.

İYİ PARTİ’Yİ SERT SÖZLERLE ELEŞTİRMİŞTİ

Özvarınli, AKP’ye geçtikten sonra yaptığı açıklamada, “Allah’ın izniyle 14 Mayıs’ta bu memleketi ne FETÖ’cülere ne de PKK’yla diz dize oturup bu memleketin pazarlığını yapanlara emanet etmeyeceğiz” demişti. Bunun üzerine İYİ Parti, Özvarinli’nin ortaya attığı ‘FETÖ’ iddialarının asılsız olduğunu belirterek, hukuki süreç başlattıklarını duyurmuştu.

BAKANLIKTA İŞE BAŞLADIĞI ORTAYA ÇIKTI

AKP’ye katıldığı günden bugüne İYİ Parti’ye yönelik eletişlerine devam eden Özvarinli’nin, bir süre önce Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı bünyesinde göreve başladığı ortaya çıktı.

Özvarinli, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nda kısa adı TÜÇA olan Türkiye Çevre Ajansı yönetim kurulu üyeleri arasında yer aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x