Kaiko: Bu 8 Kripto Para Boğa Piyasasına Öncülük Ediyor!

Kripto para endüstrisinin önde gelen veri ve araştırma firması Kaiko, 2023 sonu ve 2024’ten bu yana bu mini boğa rallisinde en iyi performans gösteren tokenlerden bazılarını açıkladı. Boğalar, bu yeni projeler ve tokenler alana girdikçe piyasayı ATH seviyesine doğru yönlendiriyor.

Bu tokenlerin, kripto para spot işlem hacmi 8 milyar dolar oldu

Kaiko 22 Şubat’ta, 2023 Kasım’da boğa koşusunun başlamasından bu yana net işlem hacminde 8 milyar dolar gören sekiz token bildirdi. Bu tokenlar 2023’te ve 2024’ün başlarında piyasaya girdi. Ayrıca, bazıları günlük olarak büyük işlem hacimleri görmeye devam ediyor. Kaiko’nun listeye aldıpı tokenler: Bittensor (TAO), Dymension (DYM), Pyth Network (PYTH), Sui (SUI), Aptos (APT), Jupiter (JUP), Sei (SEI) ve Celestia (TIA). Bu yeni tokenlar için merkezi borsalardaki haftalık spot hacim 8 milyar dolar.

Bittensor (TAO) performansta öncü!

Bittensor, yapay zeka modellerinin geliştirilmesini ve uygulanmasını sağlayan, merkezi olmayan, Blockchain tabanlı bir makine öğrenimi ağına güç veren açık kaynaklı bir protokol. TAO, işlem hacimlerinde sürekli bir sıçramayla geçen Kasım’dan bu yana %550’den fazla artış gösterdi. Fiyat, 16 Şubat’ta yapay zeka vızıltısı arasında 698,62 dolar ile ATH seviyesine ulaştı. Token şu anda 624 dolardan işlem görüyor. Ayrıca TAO, son 24 saatte yaklaşık %10, bir ayda ise %145 artış gösterdi. Uzmanlar, yapay zeka heyecanıyla yukarı yönlü ivmenin fiyatı 1.000 doların üzerine çıkarabileceğini tahmin ediyor.

RollApps’e güç veren Dymension (DYM)

Dymension, RollApps adı verilen, farklı Blockchain ekosistemleri arasında birlikte çalışabilirlik ve iletişim sağlayan, kolayca dağıtılabilir ve yıldırım hızında uygulama Blockchain’leri için bir ev. DYM fiyatı Ocak ayının sonundaki lansmanından bu yana %52 arttı. Kripto para yazı sırasında son 24 saatte %2 artışla 7,07 dolardan işlem görüyordu. Tokenin ATH değeri 14 Şubat’ta 8,66 dolara ulaştı.

Pyth Network (PYTH)

Pyth Network, Blockchain genelinde finansal dApp’lere gerçek zamanlı piyasa verileri sağlayan en büyük ve en hızlı büyüyen birinci taraf oracle ağı. Token fiyatı, Ocak ayında piyasaya girdikten sonra 14 Şubat’ta 0,683 dolar ile ATH’ye ulaştı. İşlem hacimlerinde ise %60’ın üzerinde yükseliş gösterdi. Son 24 saat içinde fiyat %2 artışla 0,549 dolara yükseldi. Piyasa değeri yazı sırasında 834 milyon dolar.

Sui Network’ten (SUI) olağanüstü koşu

Sui, dijital varlık sahipliğini hızlı, özel, güvenli ve erişilebilir hale getirmek için tasarlanmış bir Katman 1 Blockchain. Kripto para fiyatı son 24 saat içinde %3’ün üzerinde artış gösterdi. Ayrıca kripto para yazı sırasında 1,69 dolardan işlem görüyordu. SUI, Kasım ayından bu yana %360’ın üzerinde yükseliş gösterdi. SUI 14 Şubat’ta 1,96 dolar ile ATH’a ulaştı.

Aptos (APT) büyük ilgi görüyor

Aptos, merkezi olmayan bir ağ ve geliştirici ekosistemi içinde büyümeyi sağlayan güvenlik ve ölçeklenebilirliğe odaklanan bağımsız Katman 1 Blockchain olarak adlandırılıyor. Altocin, geçen yıl piyasaya girmesinden bu yana büyük ilgi gördü. APT fiyatı Kasım ayından bu yana %120 yükseldi. Böylece, kripto para fiyatı 27 Aralık’ta 10,75 dolara ulaştı. Token, son 24 saat içinde fiyat %2 artışla 9,38 dolara yükseldi. Piyasa değeri yazı yazıldığı sırasında 3,44 milyar dolar.

Jüpiter (JUP)

Jupiter, Solana ekosistemi için temel likidite altyapısı sağlayan, spot toplama, DCA ve daimi ürünler için en iyi on-chain ticaret platformu olarak kabul edilen bir Solana DEX. Jüpiter kısa süre önce 31 Ocak’ta JUP tokenini piyasaya sürdü. JUP fiyatı düştü, ancak önemli bir umut vaat ediyor. JUP, şu anda son 24 saatte %1 artışla 0,48 dolardan işlem görüyor. Piyasa değeri yazı sırasında 650 milyon doların üzerinde.

Sei (SEI)

Sei, önde gelen yatırımcılar tarafından desteklenen ve hız, düşük ücretler ve ticaret uygulamalarını destekleyen diğer özellikler için tasarlanmış ticaret odaklı Layer 1 Blockchain. Token fiyatı Kasım ayından bu yana %750 artış gösterdi. Böylece kripto para 18 Şubat’ta 1,03 dolar ATH’ye ulaştı. Son 24 saat içinde, fiyat %11’lik bir düşüşle 0,85 dolara gerileyerek düzeltmeye girdi. Piyasa değeri yazı sırasında 2,17 milyar dolar.

Celestia (TIA)

Celestia (TIA), herkesin minimum çabayla kendi Blockchain’ini kolayca kurmasını sağlayan ilk modüler Blockchain ağı. Sei’ye benzer şekilde Celestia da 8 milyar dolarlık işlem hacmine katkıda bulunan başlıca Blockchain’lerden biri. TIA fiyatı 31 Ekim’deki ilk çıkışından bu yana %750’nin üzerinde artış gösterdi. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere kripto para 10 Şubat’ta 20,91 dolar ile ATH’ye ulaştı. Token fiyatı, son 24 saat içinde fiyat %2 artışla 17,43 dolara yükseldi. Piyasa değeri yazı sırasında 2,89 milyar dolar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x