Van’ın Başkale ilçesinde meydana gelen sağanak yağışlar sonucu dereler taştı ve yol kapandı. Sel suları nedeniyle araçlar ilerleyemeyince yolcular yürüyerek evlerine gitti. Büyükşehir Belediyesi ekipleri, selin kapattığı yolda çalışma başlattı ve yol kısa sürede ulaşıma açıldı. Van Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Abdullah Zeydan, selin vurduğu mahallelerde incelemelerde bulundu ve zarar gören vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti. Zeydan, selin neden olduğu zararların giderilmesi için belediye olarak ellerinden geleni yapacaklarını belirtti.